Sayın Üyelerimiz ve Meslektaşlarımız;

SGK Muhasebe Daire Başkanlığından aldığımız bilgiye göre Eylül 2019 dönemi Optik fatura katılım payı tutarları 31 Ekim 2019 Perşembe günü bankalara gönderilecek olup, aynı gün içerisinde optisyenlik müesseselerinin hesaplarında olacaktır. Bilgilerinize.

Değerli Meslektaşlarımız;

Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği yönetmeliği 24.05.2019 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. 5193 sayılı optisyenlik hakkındaki kanunun 4. Maddesinde oda kurulan illerde faaliyette bulunmakta olan meslek mensupları odaların kuruluşundan itibaren 3 ay içinde odaya kayıt olmak zorunda hükmü yer almaktadır. Bu tarih 29.11.2019 da son bulmaktadır.

Devamını oku...

İzmir gözlükçüler ve optisyenler derneği yönetim kurulu heyeti  ile İzmir gözlükçüler odası kurucu yönetim kurulu heyeti 22 Ekim 2019 günü Konak Best Western Otelde bir araya geldi.

Samimi ortamda yapılan görüşmede İzmir’de kurulan gözlükçüler odası hakkında başkan Ersin AKBAYLAR’dan  bilgi alındı. Başkan, oda kayıt sürecinde İzmir gözlükçüler ve optisyenler derneği yönetim kurulundan desteklerini istedi.

Dernek yönetim kurulu olarak sayın kurucu başkanımız Ersin AKBAYLAR’a süreç içinde yanında olduğumuzu ve gereken desteği sağlayacağımızın sözünü verdik.

Toplantı birlik ve beraberlik sözleri verilerek tamamlandı.

 

Sayın Üyelerimiz ve Meslektaşlarımız;

ÜTS'den "Firmanızın ÇKYS durumu kayıt bulunamadı şeklinde güncellenmiştir. İl Sağlık Müdürlükleriyle görüşerek ÇKYS ruhsatınızı kontrol ettiriniz. Eğer mevcut ÇKYS ruhsatı artık geçerli değilse, yeni ÇKYS ruhsatı edinmeniz ve ÜTS'deki firma kaydınızın ÇKYS ruhsat numarasını güncellemeniz gerekmektedir." şeklinde bir mesaj gönderilmiştir.

ÇKYS Entegrasyon servisinde yaşanan problemden dolayı gönderilen "Firmanızın ÇKYS durumu kayıt bulunamadı şeklinde güncellenmiştir" içerikli mesajı dikkate almayınız. Firmanızın ÇKYS durumu en kısa sürede düzeltilecektir. Bilgilerinize.